A+ A A-
26 Paź

Nikt ci nie obieca tyle, co polityk.

 

Obietnice, obietnice…

W kampanii wyborczej pada ich bardzo dużo, bo mądrość ludowa głosi, że wyborcy lubią być oszukiwani. Najlepszym sposobem, aby sprawdzić czy wyborcy są oszukiwani to dać rządzić składającemu obietnice, a pod koniec kadencji porównać to co polityk obiecał z tym, co faktycznie zrobił.

Po pierwszej kadencji (4 lata) można usprawiedliwiać rządzącego, że „nie zdążył, bo…”. Jeżeli ktoś rządził osiem lat, to takie wytłumaczenie już będzie śmieszne i niewiarygodne. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w Krynicy: Dariusz Reśko rządzi już dwie kadencje z absolutną większością w Radzie Miejskiej, która uchwalała wszystko co zaproponował.

Sprawdziliśmy więc jak wygląda realizacja jego wyborczych obietnic. 

Generalnie kiepsko.
Burmistrz Reśko nie zrealizował ŻADNEGO ze swoich sztandarowych projektów.
Aquapark, modernizacja Kina Jaworzyna, wielofunkcyjne boisko na os. Czarny Potok, Kurort Krynica, ścieżka rowerowa… - to wszystko miało być, ale jeszcze  tego nie ma!
Żadna z tych inwestycji nie została ukończona, z tym że ścieżka rowerowa będzie tuż, tuż..

O totalnej klapie budowy Aquaparku i modernizacji kina już pisaliśmy. Dzisiaj słów kilka o projekcie KURORT KRYNICA – modernizacja Bulwarów Dietla i płyty głównej Deptaku.

Przetargi na te sztandarowe projekty Dariusza Reśki musiały zostać unieważnione bo Gmina NIE MA PIENIĘDZY na ich realizację! Uzyskano co prawda dotacje na realizację, jednak Gminy nie stać na zapewnienie WKŁADU WŁASNEGO.

Naszym zdaniem istnieje ogromne ryzyko, że uzyskanie dotacje trzeba będzie zwrócić - podobnie jak było z dotacją na tor saneczkowy. 

Sami sobie Państwo odpowiedzcie na pytanie: ile warte są obietnice wyborcze obecnego burmistrza?

Media

Komentarze  

 
+14 #1 Rozważny wyborca 2018-10-28 11:24
Nie dajmy się zwieść kłamliwym obietnicom i wrednej manipulacji. Jaśnie Panujący w Muszynie- Jan Golba wieszczy w "neutralnym" SĄDECZANINIE ,że zmiana władz w Krynicy będzie miała fatalne skutki .Bzdura!!!Tylko nowy burmistrz wyprowadzi naszą gminę na prostą i przywróci jej dawny blask .Głosujmy na Piotra Rybę !!!!!
Cytować
 
 
+4 #2 Rozważny wyborca 2018-10-28 21:02
Poparcie Reśki przez Golbę potrafi zdenerwować, ale to nic nowego. Skandalem natomiast jest fakt, że polityk Zjednoczonej Prawicy-pan Gowin zachwyca się panem Dariuszem i udziela mu wyraźnego wsparcia .Kogo nasz szanowny doktor poprosi jeszcze ,żeby nam zrobił wodę z mózgu ?My swój rozum mamy. Głosujmy na Piotra Rybę!!!!!
Cytować
 
 
+2 #3 luksor 2018-10-29 10:25
przez te osiem lata muszyna i krynica niewspolpracowa ly ze soba.sasiednia gmina idzie wlasna droga
Cytować
 
 
+2 #4 Wyborca III 2018-10-29 12:59
Zachowanie Panów D. Reśki i Z.Wojewody obnaża ich
dążenie do dyktatorskiego rządzenia M I G wyznaczając rolę radnym jako służących (klakierów)- Panów n a Krynicy- (jak było przez 8 lat) .Po przemyśleniach w ogrodach muszyńskich i rocznym błąkaniu (dlatego nie zdążył z obwodnicą) jest gotowy do "nauczania i instruowania" mieszkańców MiG KRYNICA w sprawie wyborów - Pan z Panów J.Golba manipuluje, wtrąca się, choć nikt go do tego nie upoważnił jest to NIEDOPUSZCZALNE . Utrzymanie osobistej władzy i ochrona prywaty(sitwy, układów, nepotyzmu itd.) doprowadziła Panów do demoralizacji i zatracenia etyki zawodowej nie mówiąc o jakimkolwiek poczuciu sprawiedliwości społecznej i przyzwoitości.
Mam nadzieję że wybory w dn. 4.11.2018r i rozdane stanowiska (dla Pani K.Z. , Z.W, Z.D.) w Krynicy nie znajdą potwierdzenia wyborców.
Cytować
 
 
0 #5 Beata 2018-10-29 18:34
Ale zachowanie P. RESKI I WOJEWODY skandal dwa tyg temu co mówił Pan Wojewoda żałosne a teraz obydwaj na Pana Rybę że ma mało radnych to nic On sobie poradzi
Cytować
 
 
0 #6 luksor 2018-10-30 09:50
Pierwsze symptomy byly widoczne w czasie debaty trzech kandydatow na burmistrza w Krynicy w radiu RDN http://www.rdn.pl/news/pomysly-uzdrowisko-maja-kandydaci-fotel-burmistrza-czwarta-debata-multimedialna
Cytować
 

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

669157
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
34
261
34
215322
4758
6794
669157
Your IP: 34.238.194.166
Server Time: 2019-08-25 05:16:08

Copyright © krynica-fakty.pl