A+ A A-
26 Maj

Krynica widziana z Kanady

 

 

Świat oglądany z daleka wygląda inaczej niż ten widziany z bliska. To wyświechtany komunał, ale jakże dobrze oddaje rzeczywistość. Wnioski z obserwacji spraw krynickich z perspektywy Kanady, są mam nadzieję wolne od emocji, które w Krynicy wcale nie opadły po wyborach.

Obserwuję frontalny atak na burmistrza Piotra Rybę. Żeby było jasne jestem zwolennikiem krytyki władzy (bo brak krytyki rozleniwia) pod warunkiem, że jest merytoryczna. Burmistrz trochę oddał przeciwnikom pola jeśli chodzi o przekaz medialny, co powoduje jednostronność przekazu. Moim zdaniem burmistrz Ryba powinien częściej komunikować się z mieszkańcami i cierpliwie tłumaczyć sytuację jaką zastał po wyborach. Bo w dzisiejszych czasach nie wystarczy mieć rację, trzeba ją jeszcze umiejętnie „sprzedać”.

Planowałem sobie, że po powrocie do kraju wznowię swą aktywność dziennikarską od relacjonowania tegorocznego Festiwalu im. Jana Kiepury, jednak obserwując tą falę „hejtu”, która wylewa się na skądinąd pracowitego burmistrza, postanowiłem zacząć już teraz. Nie chodzi o to, że ja wyznaczyłem sobie zadanie bycia jego PR-owcem. Co to, to nie!

Będę, jak zresztą robię to od początku swojej działalności dziennikarskiej, przedstawiał wyłącznie fakty poparte dokumentami z krótkim objaśnieniem i komentarzem.

Wszystkie artykuły pojawiające się na mojej stronie internetowej i w biuletynie „Czas Krynicy” są mojego autorstwa bądź współautorstwa, a w przypadku materiałów nadesłanych posiadają moją akceptację przed opublikowaniem.

Wspominam o tym dlatego, że biorę pełną odpowiedzialność, cywilną i prawną, za publikowane treści. Moje dane są ogólnodostępne i osoba, która uważa się za pokrzywdzoną ma możliwość dochodzenia swoich praw. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku „hejtu” na obecnego Burmistrza Rybę. Jest to „hejt” anonimowy bo jego autorzy wiedzą, że pisząc nieprawdę wpadliby w objęcia Temidy.

Moja rada dla zwolenników informacji podawanych przez „hejterów”: poproście o podanie personaliów autora czy autorów. Jeżeli są uczciwi i piszą prawdę to bez problemu podadzą. Czyż nie?

Obserwując z oddali Krynicę uważam, że obecnie głowy mieszkańców rozpala głównie sprawa fałszowania dokumentów związanych z uzyskaniem unijnej dotacji na Górę Parkową, sytuacja w Spółdzielni Mieszkaniowej, co dalej z krynickim hokejem i jakie inwestycje planuje burmistrz Ryba.

Jak tylko zdobędę dokumenty postaram się przybliżyć Państwu te sprawy.

 

Na razie pozdrawiam

Andrzej Dudycz

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

669154
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
31
261
31
215322
4755
6794
669154
Your IP: 34.238.194.166
Server Time: 2019-08-25 04:56:52

Copyright © krynica-fakty.pl