A+ A A-
31 Maj

Obnażamy kłamstwa na temat Spółdzielni Mieszkaniowej

Spółdzielnia cd

Artykuł na temat wtargnięcia polityki do Spółdzielni Mieszkaniowej spowodował  wielkie poruszenie wśród hejterów  Piotra Ryby.  Przy okazji oberwało się naszej redakcji  za ukazanie innego punktu widzenia  niż chcą hejterzy.  Przy okazji anonimowi  komentatorzy  spod znaku facebookowego konta krynica-faktu dopuścili się kolejnego ORDYNARNEGO KŁAMSTWA. Otóż stwierdzili publicznie, że Piotr Ryba jako Prezes zadłużył Spółdzielnię Mieszkaniową.  Poniżej przedstawiamy dowody, że jest zupełnie inaczej.

W związku z tym kłamstwem pozwolimy sobie teraz na wycieczkę do prowadzących profil facebookowy krynica-faktu twierdząc stanowczo, że JESTEŚCIE KLAMCAMI. Każdy człowiek honoru podałby redakcję do sądu cywilnie albo karnie, jeżeli te słowa są nieprawdą. Mamy jednak dziwne przekonanie,  że do sądu nikt nas nie zaprosi.

Wróćmy teraz do twardych dowodów obrazujących świetną kondycję finansową Spółdzielni Mieszkaniowej. Zarząd Spółdzielni opracowuje i publikuje na stronie internetowej sprawozdanie finansowe w którym jest wiele informacji, w tym również o zadłużeniu.

 W poszczególnych pozycjach napisano, że na koniec 2018 r. zobowiązania Spółdzielni:

- długoterminowe (powyżej 5 lat), w tym kredyty i pożyczki, wynoszą 0,00 zł.

- kredyty i pożyczki krótkoterminowe = 0,00 zł

- emisja dłużnych papierów wartościowych = 0,00 zł

- inne = 0,00 zł

- z tytułu podatków, ceł, ubezpieczeń = 0,00 zł

- z tytułu wynagrodzeń = 0,00 zł

Z dokumentu wynika, że zadłużenie na koniec 2018 r. wynosi 0 (ZERO) zł! O jakim zadłużeniu opowiadali hejterzy pana Ryby?  Widać, że jest im pilnie potrzebny kurs czytania dokumentów ze zrozumieniem.  I takim ludziom marzy się sprawne rządzenie Spółdzielnią czy Gminą. Dramat!

Teraz jeszcze słów kilka o kondycji finansowej Spółdzielni. W Sprawozdaniu Finansowym za 2018 r. znajduje się kilka wskaźników opisujących kondycję firmy z objaśnieniami:

Wskaźnik Bieżącej Płynności Finansowej = 1,51

Wskaźnik informuje o zdolności przedsiębiorstwa do terminowego regulowania zobowiązań krótkoterminowych w oparciu o aktywa bieżące. Optymalny poziom wskaźnika jest pomiędzy 1,2 – 2,0

Wskaźnik Płynności Przyspieszonej = 1,32

Wskaźnik pokazuje stopień pokrycia zobowiązań krótkoterminowych aktywami o dużym stopniu płynności . Minimalna, ale jeszcze satysfakcjonująca wartość wskaźnika to 1,0.

Wskaźnik Gotówkowego Pokrycia Zobowiązań = 1,44

Wskaźnik ten najbardziej surowo ocenia możliwości firmy w zakresie płynności i powinien wynosić powyżej 0,5

Wskaźnik ROA (Rentowności Aktywów) = 0,0356

Im wyższy wskaźnik tym lepsza kondycja finansowa firmy. Wskaźnik dla Spółdzielni Mieszkaniowej zwiększył się z poziomu 0,0052 w 2015 r. do 0,0356 w 2018 r. a więc jest SZEŚCIOKROTNIE lepszy!!!

 

Jak widać wszystkie wskaźniki są na bezpiecznych poziomach i dowodzą, że sytuacja finansowa Spółdzielni Mieszkaniowej za rządów Piotra Ryby była ZNAKOMITA!  i z roku na polepszała się.

Tak właśnie w prosty i obiektywny sposób pokazać można rzeczywistą sytuację finansową Spółdzielni Mieszkaniowej. Wystarczy odrobinę dobrej woli i poświęcenia czasu na znalezienie, nawet w  Internecie, dostępnych dokumentów. Hejterom pana Ryby albo się nie chciało, albo kłamali z premedytacją.  

Kolejny artykuł o Spółdzielni Mieszkaniowej poświęcony będzie dalszym rozważaniom na temat sytuacji finansowej. Spróbujemy również znaleźć odpowiedź na pytanie  czy spółdzielcom grożą podwyżki czynszów.

Redakcja

Komentarze  

 
+10 #1 Xxxx 2019-06-04 17:50
Szkoda że na zgromadzeniu walnym główna księgowa wraz z członkami zarządu oraz prezesem nie wytłumaczył ludziom jak to wygląda rzeczywiście. Wszyscy uwierzyli tylko temu że zasoby są zadłużone. Chyba lepiej remontować i przeznaczać zysk z innej działalności niż płacić VAT itp. Może kiedyś ludzie zrozumieją
Cytować
 

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

727201
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
41
166
605
272187
41
8450
727201
Your IP: 3.226.243.36
Server Time: 2020-04-01 03:23:49

Copyright © krynica-fakty.pl