A+ A A-
06 Cze

W urzędzie fałszowali dokumenty...

W urzędzie fałszowali dokumenty by uzyskać dotację. Cz.1

 

Właśnie otrzymaliśmy materiały związane z fałszowanymi dokumentami przy okazji ubiegania się o dotację na modernizację Góry Parkowej. Z dokumentów jasno wynika, że odpowiedzialnym za całe zamieszanie skutkujące brakiem dofinansowania ponosi poprzedni burmistrz Dariusz Reśko wraz ze swoimi urzędnikami. Mało tego, próba wykorzystania tej dotacji byłaby niebezpieczna zarówno dla Gminy jak i obecnej ekipy rządzącej Krynicą. Burmistrz Piotr Ryba podjął w tych okolicznościach trudną, ale jedyną słuszną decyzję o rozwiązaniu umowy dotacji.

Ale po kolei.Afera wybuchła podczas przekazywania projektu do realizacji z Wydziału Inwestycji do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, kilka dni po objęciu urzędu burmistrza przez Piotra Rybę. Przejmujący, czyli dyrektor Tomasz Demkowicz z Wydziału GKiOŚ w trakcie tych czynności powziął informację, że kluczowe dokumenty projektu zostały PRZEROBIONE przez pracownika Wydziału Inwestycji (IPP). W tych okolicznościach realizacja projektu byłaby niezgodna z prawem i narażałaby pracowników na odpowiedzialność karną, dlatego dyrektor Demkowicz odmówił realizacji polecenia służbowego czyli realizacji inwestycji przez Wydział GKiOŚ.

Niezwłocznie przystąpiono do analizy sytuacji i próby ratowania dotacji. Postanowiono, że burmistrz poprosi Marszałka o wydłużenie terminu realizacji, by mieć czas poprawić dokumentację, którą sfałszowano.

Jak zaplanowano tak zrobiono. 14 grudnia 2018 r. burmistrz poprosił Marszałka o wydłużenie o rok terminu, a Marszałek w odpowiedzi z 4 stycznia 2019 r. wyraził na to zgodę.

Do tego momentu wydawało się, że uda się ugasić pożar w zarodku i zrealizować roboty przy wsparciu dotacji z UE. Niestety, im dalej w las, tym więcej drzew. Kolejne rozmowy u Marszałka i własne analizy doprowadziły do sytuacji, gdzie wątpliwości zaczęły mnożyć się w tempie błyskawicznym. Teraz już nie zadawano sobie pytania jak sytuację ratować, tylko czy to jest w ogóle możliwe. Została zlecona opinia prawna czy fakt sfałszowania dokumentów potrzebnych do podpisania umowy dotacji da się naprawić. Opinia niestety była jednoznaczna – NIE DA SIĘ!

Dalsze brnięcie w to inwestycyjne bagno doprowadzić mogłoby do całkowitego zablokowania WSZELKICH dotacji dla Gminy na 3 lata. Nikt o zdrowych zmysłach tego by nie zrobił. Nie zrobił tego Piotr Ryba podejmując bardzo trudną, ale słuszną  decyzję o rozwiązaniu umowy dotacji. W „nagrodę” za działanie dla dobra Gminy stał się obiektem ataków miłośników poprzedniej władzy, obecnie skupionych w doborowym towarzystwie ANONIMOWYCH KŁAMCÓW spod szyldu krynica-faktu.

W następnych odcinkach będzie o kulisach umowy o dotację i działaniach prokuratury w sprawie fałszowania dokumentów.

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

727224
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
64
166
628
272187
64
8450
727224
Your IP: 3.226.243.36
Server Time: 2020-04-01 04:16:00

Copyright © krynica-fakty.pl