A+ A A-
09 Cze

Cz.2 - W urzędzie fałszowali domenty...

W urzędzie fałszowali dokumenty by uzyskać dotację. Cz.2

Dzisiaj zaprezentujemy Państwu dalszą część dokumentów dotyczących sprawy dotacji unijnej na rewitalizację Góry Parkowej. Analiza urzędowych dokumentów, a więc mocnych dowodów, stawia całą sprawę w  zupełnie innym świetle niż opisywali hejterzy Piotra Ryby skrywający się na facebookowym profilu ANONIMOWYCH KŁAMCÓW pod nazwą Krynica-Faktu.

Poniżej prezentujemy dowody mogące sugerować, że w Urzędzie Miejskim wiedziano od co najmniej dwóch lat, że mogą być problemy z uzyskaniem dokumentów zezwalających na podpisanie umowy dotacji, a później umożliwiających prawidłową realizację projektu.

Krótkie kalendarium zdarzeń:

3 sierpnia 2017 r. Marszałek Stanisław Sorys ponagla wszystkich beneficjentów (w tym Krynicę-Zdrój), że w związku z wyborem projektu do dofinansowania należy podjąć PILNE działania w celu skompletowania wszelkich dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy dotacji.

 

21 grudnia 2017 r. Dariusz Reśko prosi Marszałka o wydłużenie terminu dostarczenia niezbędnych dokumentów do zawarcia umowy dotacji o 30 dni.

26 stycznia 2018 r. Dariusz Reśko poprosił Marszałka o kolejne 60 dni.

27 marca 2018 r. Dariusz Reśko wysłał do Marszałka pismo w którym informuje, że posiada wszystkie dokumenty niezbędne do zawarcia umowy. Mało tego, były burmistrz osobiście podpisał oświadczenie, że pozwolenia budowlane obejmują CAŁY ZAKRES opisany w projekcie!

Szanowni Państwo, wyobraźcie sobie co prawdopodobnie działo się w tamtym okresie w krynickim Urzędzie Miasta. Jest koniec marca, za moment startuje kampania wyborcza, a Dariusz Reśko NIE MA SIĘ CZYM POCHWALIĆ! Strach w oczach burmistrza i przybocznych beneficjentów władzy. Nie można pozwolić by dotacja na Górę Parkową została utracona! Jednak by podpisać umowę dotacji i wykorzystać to w kampanii wyborczej potrzebne są dokumenty ze Starostwa Powiatowego o zezwoleniu na realizację CAŁEGO ZAKRESU projektu… Niestety dokumenty, którymi dysponował Dariusz Reśko były NIEWYSTARCZAJĄCE!

W tym momencie na scenę wchodzi pracownik urzędu – Inspektor ds. inwestycji gminnych – i za pomocą programów graficznych POPRAWIA te dokumenty (patrz cz.1) by Dariusz Reśko mógł przedłożyć je Marszałkowi, podpisać umowę dotacji i chwalić się skutecznością w kampanii wyborczej! Czy działał SAMODZIELNIE bez KONSULTACJI z przełożonymi? Możliwe, choć nieprawdopodobne. Czy Dariusz Reśko mógł nie wiedzieć o fałszowaniu dokumentów? Możliwe, choć mało prawdopodobne. Jeśli nie wiedział, to mogło by znaczyć, że KOMPLETNIE NIE PANOWAŁ nad pracą podległych urzędników.

Piotr Ryba podjął heroiczną próbę uratowania tej dotacji. Niestety, z powodów o których pisaliśmy w cz.1 było to niemożliwe. Umowa z Marszałkiem została rozwiązana. Kolejnym problemem był fakt, że na prace na Górze Parkowej był już wybrany Wykonawca. Na mocy postanowień umowy za  odstąpienie od niej Gminie groziła kara finansowa w wysokości 1 mln zł. Burmistrzowi Rybie udało się jednak zawrzeć bardzo korzystne dla Gminy porozumienie z Wykonawcą.

Teraz pałeczkę przejęła Prokuratura, która w dniu 14 maja 2019 r. wszczęła śledztwo w sprawie.

 

 

Chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę jeszcze na jeden fakt. ANONIMOWI KŁAMCY zarzucali burmistrzowi Rybie, że zrezygnował z dotacji tylko dlatego, że pieniądze „załatwił” Dariusz Reśko.

Jeżeli tak by faktycznie było, to Piotr Ryba powinien był zgłosić sprawę do prokuratury tuż po uzyskaniu informacji o fałszowaniu dokumentów, czyli w grudniu 2018 r. Fakty są jednak takie, że zawiadomienie do prokuratury złożone zostało kilka miesięcy później, gdy zawiodły wszelkie próby ratowania sytuacji.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że źródłem wszelkich kłopotów był właśnie sposób ZAŁATWIANIA tej dotacji przez ekipę Reśki w obliczu nadchodzącej kampanii wyborczej.

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

727189
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
29
166
593
272187
29
8450
727189
Your IP: 3.226.243.36
Server Time: 2020-04-01 02:53:38

Copyright © krynica-fakty.pl