A+ A A-
12 Cze

Polityczne podwyżki czynszów w Spółdzielni?

Polityczne podwyżki czynszów w Spółdzielni?

Dostaliśmy sensacyjną wiadomość: w Krynickiej Spółdzielni Mieszkaniowej szykowane są podwyżki czynszów.

W pierwszym momencie uznaliśmy to za wytwór bujnej wyobraźni  naszego informatora, jednak po analizie kilku faktów uznaliśmy, że trzeba sprawę wyjaśnić. Czy jest to działanie celowe, aby obciążyć nimi byłego  prezesa Piotra Rybę?

Trwa zmasowany atak na burmistrza Rybę ze strony jego przeciwników politycznych zarówno członków poprzedniego układu władzy jak i nowych pretendentów. Wiadomo, że każda forma "dowalenia" burmistrzowi spotyka się z entuzjazmem zarówno jednych jak i drugich. Mało tego, ostatnimi czasy daje się zauważyć swoisty sojusz tych sił, którego „zbrojnym orężem” jest facebookowy profil  ANONIMOWYCH KŁAMCÓW czytaj: krynica-faktu.

Wbrew logice i dostępnym dokumentom próbują udowadniać, że Prezes Ryba zadłużył Spółdzielnię co RZEKOMO musi doprowadzić do podwyżek czynszów.

Po naszych artykułach, w których, w oparciu o dostępne dokumenty, udowodniliśmy im kłamstwa (Spółdzielnia na koniec 2018 r. miała ZEROWE zadłużenie i 0,7 mln zł zysku netto) przyjęli  inną taktykę. W oparciu o wybiórcze dane udowadniają, że zadłużone są poszczególne nieruchomości i to musi doprowadzić do wzrostu czynszów. Sęk w tym, że to BZDURA!

Kto był na majowym Walnym Zgromadzeniu w Spółdzielni, ten słyszał tłumaczenia głównej księgowej, że ujemne salda na niektórych nieruchomościach (akurat omawiany był blok Wspólna 7) są wynikiem np. dużych terenów przynależnych do bloku i koszty koszenia, odśnieżania itp. są „z automatu” przypisywane do danej nieruchomości. Roboty te wykonują pracownicy Spółdzielni, którzy i tak dostają pensje, więc obciążenie kosztami ich pracy danego bloku jest tylko takim „zapisem papierowym”. Ta sama księgowa zapytana przez jednego ze spółdzielców czy będą w tym roku podwyżki odpowiedziała, że będą się starać by PODWYŻEK NIE BYŁO ! Jeżeli sytuacja Spółdzielni byłaby taka jak opisują ANONIMOWI KŁAMCY to padła by odpowiedź, że podwyżki są NIEUNIKNIONE. Nic takiego się nie stało a nikt chyba nie ma wątpliwości, że księgowa zna się na finansach Spółdzielni.

Szanowni Czytelnicy nie dajcie się zmanipulować, że podwyżki muszą być, bo to nieprawda. Zainteresujcie się sprawami Spółdzielni bo okaże się, że ktoś sięgnie do Waszych kieszeni tylko po to by dokuczyć byłemu już prezesowi.

Wkrótce napiszemy więcej o „ujemnych saldach nieruchomości” w oparciu o dokumenty.

Komentarze  

 
+4 #1 Kubuś kłamczuszek 2019-07-02 09:32
Kilka osób, jeszcze przed wyborami samorządowymi, mówiło o jednym z kandydatów do Rady Miasta że nie należy mu ufać. Okazało się, że niedługo trzeba było czekać, aby okazało się, że ich obawy były słuszne. Prezio zrobi wszystko aby utrzymać dwa stanowiska, aby dowalić Piotrowi Rybie i bez żadnych skrupułów podniesie spółdzielcom czynsze. Sami głosowali przeciwko byłemu prezesowi spółdzielni a więc sami sobie są winni.
Cytować
 
 
+3 #2 Katarzyna 2019-07-05 13:21
Gdy w Spółdzielni było trochę spokoju to musi znów ktoś rozrabiać?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

727200
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
40
166
604
272187
40
8450
727200
Your IP: 3.226.243.36
Server Time: 2020-04-01 03:18:08

Copyright © krynica-fakty.pl