A+ A A-
19 Cze

Burmistrz Ryba przechodzi do konkretów

Burmistrz Ryba przechodzi do konkretów

Wreszcie burmistrz Piotr Ryba przedstawił konkretne działania inwestycyjne w naszej Gminie. W opublikowanym wczoraj wywiadzie podzielił się z mieszkańcami informacją zarówno  o rozpoczętych już inwestycjach, jak  i tych planowanych w najbliższym czasie. W tej chwili w realizacji są:

- remont alejek i oświetlenia w Parku Słotwińskim z budową tężni solankowej (zakończenie w lipcu 2019)

- remont drogi na Górę Parkową

- rewitalizacja Polany Janówka na Deptaku (udało się naprawić dokumentację i uzyskać      zgodę Marszałka na zmiany, bo to projekt z dotacją unijną).

Burmistrz zlecił także opracowanie dokumentacji technicznej amfiteatru na Deptaku, nowej szkoły w Bereście oraz modernizacji budynku po Gimnazjum i urządzeniu tam nowoczesnej biblioteki z czytelnią i muzeum.

Nie tylko miasto powoli przechodzi przemianę. Także w sołectwach rozpoczęto inwestycje. Projektowane są chodniki przy drogach na terenach Tylicza, Mochnaczki Wyżnej i Niżnej, Berestu i Muszynki. To bardzo dobra wiadomość, bo chodniki i zatoki autobusowe zdecydowanie poprawią bezpieczeństwo mieszkańców.

Burmistrz uzyskał także dotacje na remont drogi Źródlana oraz Halna (wykonanie jeszcze w tym roku) oraz na modernizację placu zabaw na Czarnym Potoku.

Pozyskał także środki na darmowy internet. W Krynicy i we wszystkich sołectwach będą montowane hot-spoty czyli punkty dostępu do bezpłatnego Wi-Fi. Zlecił również wykonanie projektów oświetlenia przy Motelu Orle w Piorunce oraz na Czarnym Potoku w kierunku Gondoli.

Z niecierpliwością czekamy na informacje o kolejnych inwestycjach w naszej Gminie.

Więcej w filmie: https://youtu.be/D_rs1mmd7LM

 

UWAGA!

Uzyskaliśmy informację, że aktualne wiadomości z naszej Gminy będzie można oglądać w Telewizji Kablowej na kanale 29 - BeskidTV

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

727237
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
77
166
641
272187
77
8450
727237
Your IP: 3.226.243.36
Server Time: 2020-04-01 04:41:06

Copyright © krynica-fakty.pl