A+ A A-
27 Cze

Absolutorium i wotum zaufania dla Burmistrza

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Radni udzielili burmistrzowi Piotrowi Rybie absolutorium i wotum zaufania. To było do przewidzenia bo obecny burmistrz (pomimo, że dopiero od ośmiu miesięcy na stanowisku) już okazał się dobrym gospodarzem. My skupimy się na kulisach towarzyszących tym rozstrzygnięciom.  

Przed głosowaniem sytuację w Gminie, w imieniu Komisji Rewizyjnej,  przedstawiała jej przewodnicząca Małgorzata Król – wieloletni Skarbnik Gminy Krynica-Zdrój. Przedstawiła Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Burmistrza będący efektem wielomiesięcznych analiz wraz ze swoim komentarzem, jako osoby, (co nie podlega dyskusji) obecnie najbardziej fachowej w sprawach budżetowych Gminy Krynica-Zdrój. Pani Przewodnicząca w bardzo stonowanej formie przedstawiła okres rządów Dariusza Reśki nie zostawiając na nim przysłowiowej suchej nitki.

Komisja Rewizyjna w swoim pisemnym wniosku, bardzo szczegółowo przeanalizowała zwłaszcza planowanie i realizację inwestycji oraz realizację dochodów Gminy. Podkreślona została indolencja poprzedniej władzy na przykładzie budowy „na dziko”  ścieżki rowerowej Velo Krynica oraz rewitalizacji Góry Parkowej, gdzie sfałszowane dokumenty uniemożliwiły wykorzystanie dotacji unijnej. Dla Komisji Rewizyjnej oczywistym jest, że wyłączną winę za problemy ponosi ówczesny burmistrz Dariusz Reśko.

Stwierdzono jednoznacznie nieprawidłowości przy gospodarce odpadami skutkujące koniecznością dopłaty z budżetu ponad 200 tys. zł. Najprawdopodobniej poprzedni burmistrz Reśko bał się podnieść opłaty za śmieci przed wyborami zostawiając problem następcy!

Podkreślić należy, że cała Rada Miejska we wczorajszych głosowaniach zachowała się profesjonalnie, pomimo oczywistego dylematu. W kuluarach słyszane były opinie, że stopień stwierdzonych NIEPRAWIDŁOWOŚCI w 2018 r. był TAK DUŻY, że gdyby obecnie burmistrzem był Dariusz Reśko z pewnością NIE OTRZYMAŁBY ABSOLUTORIUM! Prawo jednak jest tak skonstruowane, że konsekwencje braku absolutorium ponieść musiałby obecny i niewinny nieprawidłowościom, Piotr Ryba.

 

Przypomnijmy, że Dariusz Reśko przekonywał wyborców, że mając mniejszość w Radzie Miejskiej Piotr Ryba, jeśli zostanie burmistrzem, nie będzie w stanie skutecznie rządzić. Okazało się, że Piotr Ryba jako burmistrz potrafi jednak przekonać większość Radnych do swoich pomysłów. Daje się zaobserwować, że większość Radnych zdaje sobie sprawę, co naprawdę jest dobre dla Krynicy. Gorączka wyborcza już opadła, wyborcy dali mandat do rządzenia zarówno Radzie jak i Burmistrzowi i tylko ścisła współpraca tych dwóch organów gwarantuje rozwój naszej gminy tak mocno wstrzymywany przez ostatnie osiem lat.

 

Dla zwolenników poprzedniej władzy, zwłaszcza spod szyldu ANONIMOWYCH KŁAMCÓW z facebookowego krynica-faktu, polecamy lekturę pełnej treści Wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej:

 

 

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

727184
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
24
166
588
272187
24
8450
727184
Your IP: 3.226.243.36
Server Time: 2020-04-01 02:35:59

Copyright © krynica-fakty.pl