A+ A A-
30 Lip

Budżetowy bałagan po Dariuszu Reśce

Budżetowy bałagan po Dariuszu Reśce

 

Nikt, nawet największy pesymista, nie spodziewał się, że urzędujący osiem lat Dariusz Reśko pozostawi po sobie tak wiele ukrytych „min” i pożarów do ugaszenia dla swojego następcy.  Dobrą praktyką jest, że odchodzący burmistrz/wój/prezydent zostawia po sobie pakiet dobrze przygotowanych projektów i wizję ich realizacji z zapewnionym finansowaniem. Tego w Krynicy zabrakło, a nowy burmistrz zamiast zająć się wyłącznie pracą dla rozwoju musi zgłębiać umiejętności saperskie i strażackie.

Okoliczności tych nie dostrzegają zwolennicy poprzedniej władzy utożsamianej z p.Reśką skupieni wokół facebookowego profilu krynica-faktu. Jak wielokrotnie wykazywaliśmy jest to grupa ANONIMOWYCH KŁAMCÓW, którzy obficie korzystali z „konfitur” gminnych lub mieli z nich korzystać po kolejnym zwycięstwie Reśki.

Wróćmy do pola minowego a’la Reśko.

Pierwszą miną jest niemal 3 milionowy dług w Centrum Kultury powstały w ostatnim roku rządów Reśki. Dług ten ujawniony został dopiero po objęciu władzy przez Piotra Rybę i musi być przez niego spłacony, by utrzymać przy życiu Centrum Kultury.

Drugą miną jest budowa na dziko (bez wymaganych prawem pozwoleń na budowę) ścieżki rowerowej VeloKrynica. Brak tych pozwoleń spowodował, że Gmina nie otrzymała 3,5 mln zł dotacji Unijnej od Marszałka.

Mina nr 3 to „podkręcone” dochody ze sprzedaży mienia, by budżet się dopiął. Dariusz Reśko zapisał w tej pozycji prawie 8 mln zł. Bodaj tylko raz w historii zdarzyło się zbliżyć do tej kwoty – w 2016 r. gdy Reśko sprzedał kino Jaworzyna.  Z informacji jakie uzyskaliśmy realna wielkość dochodów ze sprzedaży mienia  to ok. 2 mln zł. Brakuje ok. 6 mln zł.

Tylko to trzyelementowe pole minowe daje ok. 12,5 mln zł realnych niedoborów pieniędzy w Gminnej kasie. I TO TYLKO W JEDNYM, 2019 ROKU.

Do tego dochodzi projekt KURORT KRYNICA, który Reśko tak zaprojektował, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej zapisano limit wydatków w łącznej kwocie 38,5 mln zł (w latach 2019-2020 - 34,75 mln zł), gdy tymczasem w wyniku przetargów zorganizowanych w 2018 r. jeszcze przez poprzedniego burmistrza wartość najkorzystniejszych ofert w sumie dawała 62,5 mln zł! Czyli na sam Kurort Krynica nie doszacowano kwoty 24 mln zł! Jak swój rzekomo sztandarowy projekt chciał zrealizować Dariusz Reśko po wygranych wyborach pozostanie jego słodką tajemnicą…

Dodaj komentarz

Ze względu bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić zabezpieczenie Anty Spamowe

Netykieta

to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach na naszej stronie, nie przestrzeganie tych zasad wiąże się z nie opublikowaniem komentarza.

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

727220
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
60
166
624
272187
60
8450
727220
Your IP: 3.226.243.36
Server Time: 2020-04-01 04:08:17

Copyright © krynica-fakty.pl