Artykuły

Zobacz

Wesołych Świat

Wesołych Świat

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!  

Artykuły

Prev Next

Jerzy Szyszka ofarą Anonimowych Kłamców

Jerzy  Szyszka ofiarą Anonimowych Kłamców Zakończyła się sprawa sądowa Szyszka vs MOSiR o zwolnienie ze stanowiska dyrektora tej jednostki. Zawarto ugodę, na mocy której Jerzy  Szyszka: - Nie dostanie żadnego odszkodowania (ze wskazanej przez niego wartości przedmiotu sporu wynika, że chodziło o 88,8 tys. zł), ponieważ od daty zwolnienia dyscyplinarnego do końca września był na zwolnieniu chorobowym, a co za tym idzie, MOSiR cofając zwolnienie dyscyplinarne pokryje tylko pierwsze 14 dni .... ZOBACZ WIĘCEJ

Burmistrz Ryba wprowadza darmową komunikację

Burmistrz Ryba wprowadza darmową komunikację

Burmistrz Ryba wprowadza darmową komunikację  Piotr Ryba w kampanii wyborczej dał słowo mieszkańcom, że utrzyma darmowe przejazdy komunikacją dla emerytów i rencistów. Teraz poszedł o krok dalej i zaproponował Radnym, żeby wprowadzić całkowicie darmową komunikację dla WSZYSTKICH mieszkańców i gości naszej Gminy. Bardzo dobra współpraca Burmistrza z Radnymi doprowadziła do zatwierdzenia tego projektu na Sesji Rady w dniu 31 lipca 2019 r. To powoduje, że od 1 stycznia 2020 r. gminna komunikacja .... ZOBACZ WIĘCEJ

Budżetowy bałagan po Dariuszu Reśce

Budżetowy bałagan po Dariuszu Reśce

Budżetowy bałagan po Dariuszu Reśce   Nikt, nawet największy pesymista, nie spodziewał się, że urzędujący osiem lat Dariusz Reśko pozostawi po sobie tak wiele ukrytych „min” i pożarów do ugaszenia dla swojego następcy.  Dobrą praktyką jest, że odchodzący burmistrz/wój/prezydent zostawia po sobie pakiet dobrze przygotowanych projektów i wizję ich realizacji z zapewnionym finansowaniem. Tego w Krynicy zabrakło, a nowy burmistrz zamiast zająć się wyłącznie pracą dla rozwoju musi zgłębiać umiejętności saperskie i .... ZOBACZ WIĘCEJ

Co się stało z kasą w MPGK-fakty

Co się stało z kasą w MPGK-fakty

Co się stało z kasą w MPGK – fakty Kilka dni temu na facebookowym profilu ANONIMOWYCH KŁAMCÓW Krynica-Faktu pojawił się tekst, w którym autor (oczywiście anonimowy) lansuje tezę o „zaoszczędzonych środkach” pozostawionych w MPGK przez poprzedniego prezesa. Wobec naszych wątpliwości co do prawdziwości wspomnianej tezy, postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się sprawie w oparciu o wiarygodne dokumenty. Informacje jakie udało nam się uzyskać wprawiły nas w osłupienie!   Fakty: Poprzedni prezes Andrzej Dobrzański objął stanowisko  1 marca 2013 .... ZOBACZ WIĘCEJ

Absolutorium i wotum zaufania dla Burmistrza

Absolutorium i wotum zaufania dla Burmistrza

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Radni udzielili burmistrzowi Piotrowi Rybie absolutorium i wotum zaufania. To było do przewidzenia bo obecny burmistrz (pomimo, że dopiero od ośmiu miesięcy na stanowisku) już okazał się dobrym gospodarzem. My skupimy się na kulisach towarzyszących tym rozstrzygnięciom.   Przed głosowaniem sytuację w Gminie, w imieniu Komisji Rewizyjnej,  przedstawiała jej przewodnicząca Małgorzata Król – wieloletni Skarbnik Gminy Krynica-Zdrój. Przedstawiła Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Burmistrza będący efektem .... ZOBACZ WIĘCEJ

Burmistrz Ryba przechodzi do konkretów

Burmistrz Ryba przechodzi do konkretów Wreszcie burmistrz Piotr Ryba przedstawił konkretne działania inwestycyjne w naszej Gminie. W opublikowanym wczoraj wywiadzie podzielił się z mieszkańcami informacją zarówno  o rozpoczętych już inwestycjach, jak  i tych planowanych w najbliższym czasie. W tej chwili w realizacji są: - remont alejek i oświetlenia w Parku Słotwińskim z budową tężni solankowej (zakończenie w lipcu 2019) - remont drogi na Górę Parkową - rewitalizacja Polany Janówka na Deptaku (udało się naprawić .... ZOBACZ WIĘCEJ

Polityczne podwyżki czynszów w Spółdzielni?

Polityczne podwyżki czynszów w Spółdzielni? Dostaliśmy sensacyjną wiadomość: w Krynickiej Spółdzielni Mieszkaniowej szykowane są podwyżki czynszów. W pierwszym momencie uznaliśmy to za wytwór bujnej wyobraźni  naszego informatora, jednak po analizie kilku faktów uznaliśmy, że trzeba sprawę wyjaśnić. Czy jest to działanie celowe, aby obciążyć nimi byłego  prezesa Piotra Rybę? Trwa zmasowany atak na burmistrza Rybę ze strony jego przeciwników politycznych zarówno członków poprzedniego układu władzy jak i nowych pretendentów. Wiadomo, że każda .... ZOBACZ WIĘCEJ

Cz.2 - W urzędzie fałszowali domenty...

Cz.2 - W urzędzie fałszowali domenty...

W urzędzie fałszowali dokumenty by uzyskać dotację. Cz.2 Dzisiaj zaprezentujemy Państwu dalszą część dokumentów dotyczących sprawy dotacji unijnej na rewitalizację Góry Parkowej. Analiza urzędowych dokumentów, a więc mocnych dowodów, stawia całą sprawę w  zupełnie innym świetle niż opisywali hejterzy Piotra Ryby skrywający się na facebookowym profilu ANONIMOWYCH KŁAMCÓW pod nazwą Krynica-Faktu. Poniżej prezentujemy dowody mogące sugerować, że w Urzędzie Miejskim wiedziano od co najmniej dwóch lat, że mogą być problemy z uzyskaniem .... ZOBACZ WIĘCEJ

W urzędzie fałszowali dokumenty...

W urzędzie fałszowali dokumenty...

W urzędzie fałszowali dokumenty by uzyskać dotację. Cz.1   Właśnie otrzymaliśmy materiały związane z fałszowanymi dokumentami przy okazji ubiegania się o dotację na modernizację Góry Parkowej. Z dokumentów jasno wynika, że odpowiedzialnym za całe zamieszanie skutkujące brakiem dofinansowania ponosi poprzedni burmistrz Dariusz Reśko wraz ze swoimi urzędnikami. Mało tego, próba wykorzystania tej dotacji byłaby niebezpieczna zarówno dla Gminy jak i obecnej ekipy rządzącej Krynicą. Burmistrz Piotr Ryba podjął w tych okolicznościach trudną, .... ZOBACZ WIĘCEJ

Obnażamy kłamstwa na temat Spółdzielni Mieszkaniowej

Obnażamy kłamstwa na temat Spółdzielni Mieszkaniowej

Spółdzielnia cd Artykuł na temat wtargnięcia polityki do Spółdzielni Mieszkaniowej spowodował  wielkie poruszenie wśród hejterów  Piotra Ryby.  Przy okazji oberwało się naszej redakcji  za ukazanie innego punktu widzenia  niż chcą hejterzy.  Przy okazji anonimowi  komentatorzy  spod znaku facebookowego konta krynica-faktu dopuścili się kolejnego ORDYNARNEGO KŁAMSTWA. Otóż stwierdzili publicznie, że Piotr Ryba jako Prezes zadłużył Spółdzielnię Mieszkaniową.  Poniżej przedstawiamy dowody, że jest zupełnie inaczej. W związku z tym kłamstwem pozwolimy sobie teraz na .... ZOBACZ WIĘCEJ

Artykuły wszystkie

Najnowsze komentarze

Licznik

727195
Dzisaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
This Month
Last Month
All days
35
166
599
272187
35
8450
727195
Your IP: 3.226.243.36
Server Time: 2020-04-01 03:09:18

Copyright © krynica-fakty.pl